Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Resmi İlanlar         Arşiv         

Rıfat Karlova, Şöhret Basamaklarını Tayvan'da Tırmandı - Hayrabolu Sesi Tarafsız Milliyetçi Gazete
   
 Rıfat Karlova, Şöhret Basamaklarını Tayvan'da Tırmandı

Rıfat Karlova, Şöhret Basamaklarını Tayvan'da Tırmandı
 Yazı Boyutu

 Tarih : 13.8.2012 - 18:44:05 


Yükse öğrenim için Tayvan'a giden Rıfat Karlova, bu ülkede şöhreti yakaladı.


Yükse öğrenim için Tayvan'a giden Rıfat Karlova, bu ülkede şöhreti yakaladı.

Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesinde yaşarken Tayvan'a giden Karlova, bu ülkedeki Ulusal Tayvan Normal Üniversitesi'nde yüksek lisansını tamamladı. Aynı okulda şu an doktorasını yapan Karlova, Tayvan'da şöhreti yakaladı. Stand up, televizyonlarda sunuculuk yapan Karlova, filmlerde ve reklamlarda oynuyor.

Tayvan'da yaptıklarını anlatan Rıfat Karlova, "Aynı zamanda Tayvan'da bulunduğum süre içinde konservatuarlardan sahne ve senaryo yazımı üzerine dersler aldım. Türkiye'de animasyon rehberliği yaptığım için eğlence endüstrisine yakındım ve bunun avantajını burada kullanarak çeşitli yapımlarda yer aldım. İlk başlarda ufak çaplı işler ve ardından TV programlarında yer aldım.

3 sene önce dünyada çok az kişinin yaptığı (anadili dışında) Çince olarak tek kişilik oyunlar oynamaya başladım.

2010'da Hong Kong Uluslararası Stand Up Yarışması'nda 2. oldum.100'den fazla tek kişilik oyun oynadım. Zamanla kendimi TV camiasına ve seyircilere sevdirmeyi başardım. Bu sayede yeni yeni işlerin içerisine girdim. Aslında birçok kişi, bir yabancının özellikle Çin eğlence sektöründe çok fazla ilerleyemeyeceğime inanıyordu. Bunu yıkmak için nerede gösteri, nerede şov varsa katılmaya ve elimden geldiğince kendimi göstermeye çalıştım. Tüm bu mücadelemin sonunda Tayvan'ın en büyük kanallarından olan SET TV ile sözleşme imzaladım ve Tayvan televizyon tarihinde ilk kez bir yabancı olarak Prime Time, yani en değerli olan zaman diliminde program yapmaya başlayan kişi oldum. Perşembe akşamları saat 22.00'dE 'Eğlence Sever' isimli programı sunuyorum.

Bunun yanında 3 tane dizi de oynadım. Bir de 'Siyah-Beyaz' ADLI sinema filminde oynadım" diye konuştu.

Tayvan'ı çok sevdiğini belirten Karlova, "Çince konuşulan coğrafyada 1.5 milyar insan bulunuyor. Burada yaşayanlara Türk kültürünü de anlatmak istiyorum. Bu en büyük arzum.

2012 Türkiye'de Çin Yılı ve 2013 Çin'de Türkiye yılı olacak, iki ülkenin birbirini daha yakından tanımasını istiyorum. Uzakdoğu'da büyük potansiyel var, bunu Türkiye pek göremiyor. O yüzden sürekli olarak Uzakdoğu'dan ülkeme mesajlar vermek istiyorum. Aynı şekilde Uzakdoğu'nun sıcak insanlarına da Türkiye bilgileri kazandırmaya çalışıyorum. Türkiye'de 'Çin Modern Tarihinde Yolculuk' isimli kitabım yayınlandı, şu anda da ikinci kitabımı yazıyorum ve onu da Çince olarak çıkaracağım. Son olarak bazı yeni projelerde yer alacağım. Ayrıca, önümüzdeki aylarda gezi programımı Türkiye'ye taşıyacağız ve kısmetse 4 ya da 5 bölümünü Türkiye'de çekmek istiyoruz. Böylece Uzakdoğu'da etkili bir Türkiye tanıtımını hedefliyorum" dedi.

"Bir Türk olarak elbette ki kendi ülkemde de tanınmak istiyorum" diye devam eden Karlova, "Ülkemizi dünyanın diğer coğrafyalarına açmayı ve nasıl bir Fransa'nın, İtalyan'ın dünyaca ünlü yıldızları varsa bizim de onlar gibi yıldızlarımızın her yerde tanınmasını istiyor, Türk televizyonlarına da gelecekte programlar hazırlamak istiyorum. Şu anda Uzakdoğu'dayım ve Türk insanının gözünü bu coğrafyaya çevirmesini istiyorum. Türk kültürünün artık dünyaya daha çok yayılması gerekiyor ve bunu yapacak güçteyiz" ifadelerini kullandı.

 

  Editör :  Hayrabolusesi

 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 1 Puan Verildi
 Kaynak :  Hayrabolusesi

 Kategori  Haberler

2242 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 1 )   

 UĞUR

20.8.2012 03:19:41 

  ADAM_KİNG

Cevapla


ADAM NE DE OLSA TEKİRDAĞLI ADAMSIN ADAM


İp Adresi Kayıtlı   

Sayfa  

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
   
   

 

 
   Duyuru

   

 

 

Sedat KARA

Sedat KARA ¬
"AK PARTİ ŞOVUNU YAPTI"

Nuri Yaşar

Nuri Yaşar ¬
“SİZİ GİDİ TİYATROCULAR SİZİ GİDİ…”
 
 
   Takvim

Ekim 2015

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 
 
   Ziyaretçi İstatistiği
   
 Online : 7
 Bugün : 39
 Dün : 196
 Toplam : 483919
 Ip No : 54.226.81.99
     

 

 

   
   Son Eklenen Haberler
 
   
   Popüler Haberler
 
 
   Döviz

  Döviz Alış Satış
  Dolar 2.9357 2.941
  Euro 2.4445 2.4607
 
 
   Hava Durumu


TEKIRDAG

 
   Reklam Alanı
 
 


 


Hayrabolu Sesi Tarafsız Milliyetçi Gazete