Seçim Adaleti ! | Hayrabolu Sesi Tarafsız Milliyetçi Gazete

Seçim Adaleti !

Anasayfa Hayrabolu Haberleri 11 Mayıs 2018 310 Okunma
Seçim Adaleti !

TRT,Tüm vatandaşların ödediği vergilerle çalışan TRT sorumluluğunun adaylara eşit mesafede habercilik yapması gerekirken durum öylemi? Takdir milletimizin.

DİĞER TV VE BASILI GAZETELER, neredeyse muhalefet adaylarını görmezden geliyorlar. El insaf HÜRRİYET, Hürriyet gazetesi,Türk basınının eski,kıdemli gazetesi,basının amiral gemisi bu güne kadar çok çeşitli dönemler geçirmesine rağmen bu son el değiştirmesinde olduğu kadar birden bire 180 derece dönüş yaptığını görmemiştik.Şu son günlerde gazete tüm manşetlerini Sayın Tayyip Erdoğan ve AKP yetkililerine ayırırken 24 Haziran’da seçime girecek diğer adayların haberlerini basın ahlakını, adalet anlayışını unutarak görmezden geliyor.Halkın haber alma ve değerlendirme özgürlüğüne saygı göstermiyor. Artık bunun değerlendirmesi aziz milletimize vicdanlara havale ediliyor.

SEÇİMİN ANA SORUSU, Seçim manifestosunda vaat edilen hizmetlerini 16 Yıldır tek başına ve güçlü bir şekilde iktidar olan AKP hükümetleri neden yapmadı? Yada Yapamadı? Buna seçmenleri inandırmak kolay değildir.

VE ÜSLUP, Başkan için Sayın Erdoğan’a meclis için kendi partilerine oy verecek olanlar için “Münafık” sıfatının kullanılması özellikle başkan adayı çıkarmayan MHP’li seçmeni yaralamaz mı? AKP’ye oy vermeyi düşünmeyen diğer seçmenler için (yazmaktan hicap duyarım) yakışıksız yakıştırmalar maalesef hepimizi son derece üzücü yapmaktadır. İnşallah ümit etmek isterim ki bu üslup bir an önce terk edilsin. Aksi halde bu üslubun seçmen tabakasına yayılması çeşitli acı olaylara fırsat tanıyacaktır.

24 Haziran’da öyle bir seçim yapalım ki tüm adaylar katılmış,fikirlerini özgürce paylaşmış,Türk insanı da özgürce ve  daha sağlıklı değerlendirme ile tercihini yapmış olsun. Seçimden sonra şer ve şüphe kalmasın.
Artık ileriye bakalım.

 

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db