Polisten Kaçan Otomobilden Kalaşnikof Çıktı | Hayrabolu Sesi Tarafsız Milliyetçi Gazete

Polisten Kaçan Otomobilden Kalaşnikof Çıktı

Anasayfa Trakya Haberler 07 Mart 2016 2108 Okunma
Polisten Kaçan Otomobilden Kalaşnikof Çıktı

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde polisin ‘dur’ ihtarına uymayan ve bir süre sonra terk edilen otomobil içinde kalaşnikof silah ile çelik yelek ve 5 adet değişik illere ait plaka çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Silahtarağa Mahallesi Borsa Meydanında asayiş uygulaması yaptıkları sırada ön plakası olmayan bir otomobili durdurmak istedi. Polisin ‘dur’ ihtarına uymayan şahıslar kaçmaya başladı. Bunun üzerine otomobilin 22 AN 269 arka plakası tüm ekiplere anons edildi. Kaçan otomobil ile polisarasında kovalamaca başlarken, şahıslar Hıdırağa Mahallesi Ahmet Bayırına girince otomobili terk ederek kaçmaya başladı. Havanın da karanlık olmasıyla kaçan zanlılar izlerini kaybettirdi.
Terk edilmiş otomobil içinde arama yapan ekipler, çelik yelek ve kalaşnikof silah ele geçirdi. Polis ekipleri, otomobil içinde patlayıcı madde olabileceği ihtimali ile sokağı yaya ve araç trafiğine kapattı. Çorlu’ya gelen Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha Uzmanları otomobil üzerinde inceleme yaptı.
Bomba arama köpeği Herkül’ün tepki vermemesi üzerine otomobil detaylı aranmaya başlandı. Yapılan aramada otomobilin bagajında bir adet çelik yelek, bir adet kalaşnikof silah ile silaha ait 20 adet mermi ve 5 adet değişik illere ait plaka ele geçirildi. Otomobilden kaçan iki kişinin yakalanması için polis geniş çaplı soruşturma başlattı.

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db